Profilaktyka

Profilaktyka to pierwszy krok w zapobieganiu próchnicy i chorób przyzębia!

Oferujemy:

skaling – zabieg profesjonalnego oczyszczania ultradźwiękami  zębów z kamienia nazębnego . Kamień nazębny to zmineralizowana płytka nazębna.  To siedlisko bakterii, dlatego jego usunięcie jest tak istotne w zapobieganiu chorobom dziąseł i przyzębia tzw. paradontozy. Kamień nazębny jest dużo twardszy niż płytka nazębna i nie daje się usunąć podczas szczotkowania zębów.

piaskowanie – zabieg profesjonalnego usunięcia osadu z powierzchni zębów za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem z dodatkiem drobin czyszczących (wodorowęglan sodu)

lakowanie – zabieg polegający na pokryciu anatomicznych bruzd i szczelin specjalnym lakiem, który ma na celu zapobieganie rozwojowi próchnicy w miejscach, w których prawidłowa higiena może być utrudniona. Lakowanie wykonuje się u dzieci i młodzieży. Jest najskuteczniejsze, gdy przeprowadzi się je możliwie jak najszybciej po wyrznięciu zęba.

lakierowanie– zabieg pokrywania zębów związkami fluoru, które wzmacniają szkliwo, chronią przed próchnicą i znoszą nadwrażliwość. Przed lakierowaniem konieczne jest dokładne oczyszczenie zębów.